Nå som det er høst så koser jeg med veldig med tre ting ; musikk, mat og drikke ♥ Og jeg tenkte jeg skulle dele litt med dere. Om dere ikke bor i Oslo eller i nærheten, så kan det alltids være greit å ha en liste å se tilbake på når dere skal på tur hit! Jeg elsker å prøve nye steder i byen, det får meg til å føle at jeg er i en helt annen by! Jeg har en liste med restauranter og steder jeg skal prøve fremover. Mye hyggeligere det enn og alltid gå på de samme stedene. Men man får jo sine favoritter, selvsagt!
MUSIKK :
Mine spillelister er det flere som har spurt etter. Det er så hyggelig. Jeg lever virkelig for musikk og har musikk på ørene konstant. Jeg har en spilleliste som jeg kaller DINNER. Denne har deilige, rolige sanger, jazz og sånt som er behagelig å høre på når man har middagsgjester. Den neste som jeg hører mest på heter DEILIG. Det er rolige sanger som jeg bare aldri får nok av. Er så behagelig! Og til slutt har jeg en som jeg kaller FEELS. Den er litt mer upbeat og den blir man giret av vet dere, o g det er bra! Spørs helt på hvilken dagsform man er i, men nå har dere litt å velge i!
Et lite spotifytips! Om dere går inn på spillelisten og ser øverst i høyre hjørne, så har dere tre streker. Ikke de tre prikkene, men de tre strekene. Trykk dere inn der og velg “Recently added” så får dere de ferskeste sangene først!
MAT OG DRIKKE :
Tre i én type kveld! Start med noe å drikke på Håndslag på Youngstorget. Deretter går dere opp trappen og til venstre til et fantastisk pizzasted, Girotondo. Bestill Formaggio pizzaen, jeg lover deg! Når dere har spist, går dere til rommet ved siden av, Andre Til Høyre som er en fantastisk koselig coctailbar som bare må besøkes. Men ikke gå for sent, for det er stor pågang der! Elsker det stedet ♥
Trøffel-himmelen! Trattoria Populare på Løkka må besøkes. De har en avdeling nede og en oppe. Den nede er litt mer “urban” mens den oppe er litt mer classy. De har en hel side med mat som har trøffel i seg. Halloooo ♥
Nedre Foss Gård. Her hadde jeg lanseringsfesten min for smykkekolleksjonen! De har både vinbar, restaurant og bryggeribar (bring your man!) Maten er helt sinnsykt og det er superfresht og veldig koselig.
Kumi. Brunch på lørdager med mimosas! Super fresht og nytt sted som dere må prøve ut!
Bølgen Briskeby. Et av mine favorittsteder. Det er så sosialt der oppe, elsker det! Bestill litt forskjellig og del! Løksuppen, spekematfatet og trøffelpastaen er nammenam! Og de har verdens beste cæsarsalat!
Kaffesteder ; Samson i Majorstukrysset, BIT på Frogner – her liker jeg å sitte og jobbe. Og selvsagt alle Kaffebrenneriene. Jeg elsker den kaffen! Og Espressohouse for de har kokosnøtt-sirup!
Sawan! Alltid en vinner på lørdagskveldene. Drinkene er amazing og maten ligeså.
Olivia er den mest sikre. Dit går vi alltid om vi ikke orker å tenke, hehe. Pizzaene der, og pastaene og tomatsuppen med ekstra kjøtt i og med parmesan er magisk. Veldig fin den Oliviaen på jernbanetorget.
Jamie Oliver på Brygga har masse deilig italiensk mat! Nam.
Juicery på Frogner! Almond Bowl og Go Nuts er mine favoritter ♥
Steder jeg skal teste fremover, og som jeg gleder meg til!
Perlen – beste coctail i Oslo sies det!
The Golden Chimp – restaurant med kun DIMSUM. YES!
Andre restauranter ; Nemisis, Lulu, St Lars, Katla, Brutus, Galt, Fangst, Palace, Bass og Kontrast.